Önceden bilgim olmasa da, dün gece tesadüfen sosyal medyada gezinirken, pazar öğlen saatlerinde gerçekleşecek Kdz.Ereğli RC Model Festivali adı aldındaki etkinlik bilgilerini görünce önce şaşırmış sonra mutlu olmuştum. Şaşırmamın nedeni Ereğli’de meraklılarının olduğunu bildiğim Model Uçak tutkunlarının, yakınımda bulunan Askeriye alanı içindeki helikopter pistinde bir etkinlik düzenleyecek olmasıydı…

Model araba tutkusunu bildiğim sevgili Murat Çınar dostum’la da görüşerek saat 12 sularında etkinliğe gittik. Meraklılarına özel bu etkinlik, aynı zamanda Türk Hava Kurumu Kdz.Ereğli Şubesi tarafından da destekleniyordu. Etkinliğe çocukları ile gelen çok sayıda ailenin dışında, şehir dışından da bu konuyla ilglili deneyimli konuklar da davetliydi.

Daha önce yerel basında Sevgili Mehmet Günsel model uçak eşliğinde çekilen Kdz.Ereğli görüntülerini de mutlaka görmüş olabilirsiniz. Etkinlik öncesi Karadeniz Ereğli RC Team – RC:Radio Control – grubundan sevgili Mehmet, Bülent Oral ve Çağrı Öztürk ile kısa süre de olsa sohbet etme imkanı bulduk. Kendilerini gerçekleştirdikleri organizasyondan dolayı tebrik ederken, önümüzdeki aylarda Kdz Ereğli Kent Konseyi Turizm, Tarih ve Yöresel Ürünler Çalışma Grubu olarak üzerinde çalıştığımız projeden bahsettim. Onlar da büyük bir heyecanla, onur duyacaklarını ve katılabileceklerini belirttiler.

Bu yazıyı yazmadan hemen önce sıcağı sıcağına 700 kişiye yakın bir grubun etkinliğini izlediğini okudum. O kadar kişi var mıydı elbette bilemiyorum ama etkinlik gerçekten büyük beğeni topladı. Askeriye sahasında gerçekleşmesinden dolayı,  gökyüzüne havalanan uçak ve helikopterlerin kapasitesinin yüksek olması nedeniyle her türlü güvenlik önlemi alınmıştır. Hatta alana giriş ve çıkışlar, özellikle kontrollü bir biçimde uçuş aralarında gerçekleştiriliyor, ara ara konuklara belirli uyarılar yapılıyordu.

Çok sayıda tanıdık simanın etkinlikte yer alması nedeniyle farklı konularda sohbet etme imkanı bulduğumuz etkinlik hayli keyifliydi. Açık söylemem gerekirse bu şekilde etkinliklerin kentimizde artması ve daha geniş kitlelere ulaşarak gelişmesi için mutlaka sponsorların, kurum ve kuruluşların desteği gerekiyor. Yine de gün içindeki etkinlik ile ilgili emeği geçenleri bir kez daha kutluyorum.

İlgilenenler Kdz.Ereğli Model Uçak ve Helikopter Grubuna bu adresten ulaşabilir; https://www.facebook.com/groups/304049723115912/

 

Sohbete katılın

2 yorum

  1. Aykut Bey 700 kişinin olup olmamasından ziyade önemli olan doğruları yazmaktır.Bizim gurubumuzu maalesef THK .desteklememiştir tamamı ile kendi çabamız ile ve kendi maddi imkanlarımız ile bu etkinliği düzenledik.Sayın amiralimize desteklerinden dolayı teşekkür etmek daha adil olacaktır .Saygılarımla.Zahit UĞURLU

  2. Zahit Bey, bilgilendirici yorumunuz için teşekkür ederim. Bu konuda çalışmalarınızı elimden geldiğince takip ediyor ve başarılar diliyorum. Eminim ki çok sayıda kişiyi model uçak ve benzeri faaliyetler konusunda eğitebilir, daha geniş kitlelere bu merakın yayılmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir